YAPAY ZEKA TEKNİK SERVİS PROBLEMLERİNİZİ DE ÇÖZEBİLİR!


1.png

Evinizdeki aletler ile ilgili bir şeyler ters gittiğinde, mesela modem ile ilgili bir sorununuz olduğunda bunları düzeltmek için ne yaparsınız? Büyük olasılık önce ürünün el kitabını karıştırır, olmazsa internete göz gezdirirsiniz. Eğer bunların hiçbiri işe yaramazsa üründen sorumlu şirkete telefon eder ve neyin yanlış gittiğini sorarsınız. Bu da bir çalışanla konuşmaya çalışmanız anlamına geliyor. Elbette bu aşamaya gelene kadar oldukça zaman harcamış olursunuz. Peki, tüm bu aşamalardan geçmeyip sorununuzu gösterebilseydiniz ve karşı taraf sizden aldığı verilerle size neyin ters gittiğini açıklasaydı nasıl olurdu? Öncelikle bunun mümkün olmadığını düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

Mixoper olarak biz tam olarak bunu yapıyoruz:)

Pekİ Sİstem Nasıl Çalısıyor?

Örneğin modeminizde bir şeyler ters gitti ve bunun için ürünün sorumlusu olan şirketi arıyorsunuz. Tarayıcınızdaki Mixoper platformuna giriş yapıyorsunuz ve bizde size web uygulamasına yönlendiren bir link gönderiyoruz. Bu link daha sonra bir müşteri temsilcisine fotoğraf ya da video göndermenizi sağlıyor. Müşteri temsilcisi sizden gelen verileri inceliyor ve ürününüzdeki problemi sizin gözünüzden anlamış oluyor. İşin buraya kadarki kısmında ileri teknoloji bir durum yok. Ancak sonrasında işler değişiyor. Sorununuzu çözüyoruz ve bize ilettiğiniz videoları imha etmiyoruz.İleride oluşabilecek kronik ve benzeri sorunlar karşısında yapay zekayı eğitmek için kullanıyoruz.Dolayısıyla bir kablo bağlamanız veya bir anahtarı çevirmeniz gerektiğinde bu talimatlar sözlü olarak değil otomatik şekilde ekranınıza gelicek.Böylece müşteri temsilcileri artırılmış gerçeklik kullanarak ürün ve problemleri tanımlıyor böylelikle de yapay zekayı da eğitmiş oluyoruz.

Son kullanıcı ve agent ekranı.png

Bu sistemin bu kadar zeki olmasının sebebi ilgili ürün kategorilerinde müşteriden gelen verilere göre marka ve model ayrımı yapabilicek olmasıdır. Kullanıma hazır hizmetler satan Google ve Amazon gibi firmalar araba, bisiklet, evcil hayvan gibi tanımlı muhteşem kategorilere sahip. Bu kategorilere ait bir şey yazdığınızda hemen ürünü bulabilirsiniz.. Ancak D-Link’in DSL-6850U gibi bir router aradığınızda ürünü bulamayabilirsiniz. Çünkü bu tarz spesifik kategorilere sahip değildirler. Hatta bu konuda eğitilmemişlerdir bile. Mixoper’in platformu ise insan destekli müşteri hizmeti sunarken bile bu eğitimi arka planda yapacak. Bu sayede şirketler ekstra harcamalara girmeden otomasyon işlerini gerçekleştirebilecek.

Yapay zeka hatayı tanımaz veya yanlış bir sorunu çözmeye çalışırsa sistemde çok daha fazla hata meydana gelebilir. Ancak bu, bir insanın hazır bulunmasıyla kısa sürede çözülebilir.Mixoper insan destekli akıllı çözümüyle şirketlerin otomasyon süreçlerini iyileştirmeyi ve servis süreçlerindeki sıkıntıları ortadan kaldırmayı hedefliyor.Böylece müşteriler saatlerce telefon başında beklemeden problemi anlatmış ve sorununu çözmüş olucak.2018 Ekim ayında Growth Circuit Ventures'dan pre-seed yatırım ve San Franciscoda Draper Üniversitesi Ön Hızlandırma programına katılan Mixoper,Türkiye'de Albaraka Garaj hızlandırma programını tamamladı.

Mixoper ekibi olarak en büyük mottomuz;

Mutlu Müşteriler,Mutlu Operasyonlar!

Posted in Mixoper on Nov 29, 2019